HONKA: ІСТОРІЯ І ВИТОКИ СВІТОВОГО УСПІХУ.

Засновники Honka, п’ять братів Саарелайнен, жили в м. Ліекса, в губернії Північна Карелія Фінляндії. Закінчилась війна, схід Фінляндії був зруйнований, роботи – обмаль, а в кожного з братів великі сім’ї.

Але в генній пам’яті карелів вписана любов до дерев’яного будівництва, зрубів, так як фіни і карели жили в в них на протязі віків. І брати вирішили виготовляти будинки із масивного дерева. А, так як почалася відбудова зруйнованого війною, то попит був великий.

В 1958 році у братів родилась ідея: виготовляти зруби промисловим методом. Спочатку станки стояли під навісом в полі. Але вже в 1960 році Honka будує виробничий цех для механічної обробки деревини, в я кому був створений перший в світі зруб, вироблений повністю механічним способом без використання ручинх інструментів.

Засновники HONKA здійснили революційний прорив в домобудівництві: вони першими в світі механізували процес виробництва дерев'яних будинків і запропонували клієнтам повний комплект матеріалів необхідних для будівництва готового будинку. HONKA першою відкрила міжнародне представництво, що здійснювало поставки будинків на експорт. Сьогодні понад 60% виробництва HONKA поступає на експорт в більш як 50 країн світу.

Завдяки новаторському духу і високому професіоналізму HONKA являється признаним лідером в будівництві будинків із деревини, поєднуючи вікові традиції і сучасні технології. Нині HONKA - символ сучасного комфортного житла і "високої" архітектури.

Традиції поколінь фінів і карел – фундамент HONKA.

Спокон віків в Фінляндії жили в дерев’яних будинках. І зараз тут є жилі будинки віком більш як 200 років. В ХІХ-ХХ сторіччях починається ренесанс дерев’яного будівництва, викликаний потягом аристократії до здорового образу життя. Архітектори почали проектувати позаміські дач і будинки для заможних верств населення, опираючись на історичні традиції і досвід фінів та карелів.

Будинок царя Олександра ІІІ в Фінляндії.

Цар любив відпочивати в Великому Князівстві Фінляндії. Велична, стримана природа була йому більше до вподоби, як палаци Криму. Він замовив собі дерев’янний будинок біля міста Котка в містечку Лангікоскі.

 

Імператор а, пізніше, його син цар Микола ІІ постійно відпочивали, полювали і рибалили тут з рідними і сім’єю.

 

Виконуючи побажання царя Олександра ІІІ, в 1888 році в Фінляндії була побудована дерев'яна дача-зруб. За 13 років свого правління цар-миротворець провів тут 213 днів. Напис на пам'ятному камені повідомляє:

"Строитель мира Александр III в 1888-1894 гг. вкушал здесь покой

и отдохновение, окруженный заботой верного ему народа".

Звідки джерело феномену ”Honka” і популярність дерев’яних будинків у світі?

В 1960-х роках на Заході почався активний рух за здоровий, екологічний спосіб життя. Це співпало із розвитком технологій Honka, яка почала відкривати представництва в інших країнах. Особливо сильний поштовх експорту будинків Honka дав великий попит на зруби в Японії, куди вони поставлялися сотнями. Паралельно відкривалися представництва в багатьох інших країнах. Сьогодні HONKA – це світовий лідер продукція якого відома у всьому світі.

В 1970 р. HONKA побудувала поруч із замком в Шотландії гостьовий будинок для Її Величності Королеви Єлізавети ІІ.

Finno Log Home

HONKA-Ukraine s. 1998

04112, г. Киев

ул. Ивана Гонты 7 к. 3

Тел.  +380 44 455 64 56

Моб. +380 67 449 12 94

honka@i.ua / lamelli@i.ua

www.lamelli.com.ua

HONKA® is a registered trademark of Honkarakenne Ltd.

All rights reserved.