Актуально Обратите внимание Сруб vs Каркас Предупреждение

    Дерев’яний будинок – це складний архітектурно-конструкторський комплекс. Якість, енергоефективність, довговічність і чистота повітря приміщень залежать від всіх елементів конструкції. Найкраща деревина, що використовується для виготовлення стінового брусу і решти пиломатеріалів, виростає в полосі шириною 200 км в Центральній Фінляндії. Хонка використовує лише Скандинавську сосну саме із цього регіону (на сьогодні визначено 124 видів роду сосни і найкращим видом, як конструкційний матеріал, признана сосна Скандинавська). Необхідно щоб всі дерев’яні конструкції будинку мали одинакові технічні параметри і якість, що можливо коли вони виготовлені із сосни одного виду і походять з одного регіону.
    Соснам загрожують 47 видів шкідників і 9 штамів грибків. Навіть на півночі Європи, в Центарльній Фінляндії, в доглянутих лісах, що знаходяться під постійним контролем державних служб, для Скандинавської сосни існує фіто і карантинна загроза. Тому принципово важливо щоб технологія сушіння та фітосанітарна і карантинна обробка відповідала вимогами державного санітарного комітету Фінляндії і ЄС: дерев’яні елементи, що використовуються для проживання людей, повинні пройти теплову обробку на протязі 7-11 днів при температурі сушіння 60…130 град.С в залежності від розміру деревини, і мати вологість при відгрузці на заводі порядку 18%.
    Лише при таких умовах будуть знищені всі підкарантинні організми (комахи, кліщі, бактерії, віруси) і штами плісьняви, грибків, цвілі, синєви, гнилі. Також гарантується, що у всіх дерев’яних елементах будинку будуть відсутні техногенні і радіаційні забруднення.
      Всі матеріали, такі як стіновий брус та інші пиломатеріали, підлягають контролю державним санітарним комітетом Фінляндії, який видає Фітосанітарний сертифікат на кожну партію дерев’яних матеріалів. Тобто, на кожний автомобіль, що перевозить вироби із деревини, видається окремй Фітосанітарний сертифікат.
      Так як продукція Honka відповідає цим вимогам, наші будинки служать багатьом поколінням замовників. У випадку коли стіни дерев’яного будинку побудовані із сертифікованого брусу Honka, а інші елементи конструкції (панелі, вагонка, дошки і т.п.) мають відмінні від оригінальних технічні параметри і не пройшли відповідну фітосанітарну і карантинну обробку, то вони можуть негативно вплинути на решту елеменів конструкції, що проявиться через кілька років. Тому важливо, щоб будинок був побудований із деревини з одинаковими якістю і властвостями. У випадку не дотримання даної умови, з часом будинку буде необхідний капітальний ремонт.
      Вартість брусу-масиву стіннового матеріалу складає 40-60% від загальної вартості будинку. Тому не рекомендується «економити» на інших дерев’яних елементах і пиломатеріалах, використовуючи не якісний і не сертифікований матеріал для будинку, побудованому на земельній ділянці, часто вартість якої складає основну частину загальної вартості будівництва.
                             «Не економлять на гудзиках для дорого пальто» (англ. прислів’я).

Finno Log Home

HONKA-Ukraine s. 1998

04112, г. Киев

ул. Ивана Гонты 7 к. 3

 

Моб. +380 67 449 12 94

honka@i.ua / lamelli@i.ua

www.lamelli.com.ua

HONKA® is a registered trademark of Honkarakenne Ltd.

All rights reserved.