Актуально Обратите внимание Предупреждение

    Дерев’яний будинок – це складний архітектурно-конструкторський комплекс. Якість, енергоефективність, довговічність і чистота повітря приміщень залежать від всіх елементів конструкції. Найкраща деревина, що використовується для виготовлення стінового брусу і решти пиломатеріалів, виростає в полосі шириною 200 км в Центральній Фінляндії. Хонка використовує лише Скандинавську сосну саме із цього регіону (на сьогодні визначено 124 видів роду сосни і найкращим видом, як конструкційний матерівал, признана сосна Скандинавська). Тому необхідно щоб всі дерев’яні конструкції будинку мали одинакові технічні параметри і якість, що можливо коли вони виготовлені із сосни одного виду і походять з одного регіону.
    Навіть на півночі Європи, в Центральній Фінляндії, в доглянутих лісах, що знаходяться під постійним контролем державних служб, скандинавській сосні загрожують 47 видів шкідників і 9 штамів грибків. Тому принципово важливо щоб технологія сушіння та фітосанітарна і карантинна обробка відповідала вимогами державного санітарного комітету Фінляндії і ЄС: дерев’яні елементи, що використовуються для проживання людей, повинні пройти теплову обробку на протязі 7-11 днів при температурі сушіння 60…130 град.С в залежності від розміру деревини, і мати вологість при відгрузці на заводі порядку 18%.
    Лише при таких умовах будуть знищені всі підкарантинні організми (комахи, кліщі, бактерії, віруси) і штами плісьняви, грибків, цвілі, синєви, гнилі. Також гарантується, що у всіх дерев’яних елементах будинку будуть відсутні техногенні і радіаційні забруднення.
      Всі матеріали, такі як стіновий брус та інші пиломатеріали, підлягають контролю державним санітарним комітетом Фінляндії, який видає Фітосанітарний сертифікат на кожну партію дерев’яних матеріалів. Тобто, на кожний автомобіль, що перевозить вироби із деревини, видається окремй Фітосанітарний сертифікат.
      Так як продукція Honka відповідає цим вимогам, наші будинки служать багатьом поколінням замовників. У випадку коли стіни дерев’яного будинку побудовані із сертифікованого брусу Honka, а інші елементи конструкції (панелі, вагонка, дошки і т.п.) мають відмінні від оригінальних технічні параметри і не пройшли відповідну фітосанітарну і карантинну обробку, то вони можуть вплинути на решту елементів конструкції, що негативно проявиться через 2-3 роки. Тому важливо, щоб будинок був побудований із деревини з одинаковими властивостями. У випадку не виконання даної умови, будинку буде неохідний капітальний ремонт.
      Вартість брусу-масиву стіннового матеріалу складає 40-60 і більше % від загальної вартості будинку. Тому не рекомендується економити на решті пиломатеріалів з метою здешевлення, використовуючи не сертифікований матеріал.
                             «Ніхто не економить на гудзиках для дорого пальто» (англ. прислів’я).

Finno Log Home

HONKA-Ukraine s. 1998

04112, г. Киев

ул. Ивана Гонты 7 к. 3

Тел.  +380 44 455 64 56

Моб. +380 67 449 12 94

honka@i.ua / lamelli@i.ua

www.lamelli.com.ua

HONKA® is a registered trademark of Honkarakenne Ltd.

All rights reserved.